• info@drkhabir.ir
  • 09352525116

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس: 1- یکی از مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است. مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز منتقل شود. 2- بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید. 3- یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است. 4- یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است. 6- بعد از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید. 7- در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
استحمام بعد از تزریق بوتاکس مسلما حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس هیچ گونه مانعی ندارد اما نکته ای که باید به آن توجه کنید و جزو موارد مراقبت بعد از تزریق بوتاکس است گرمای زیاد آب است. بالا بودن دمای آب باعث می شود ماده تزریق شده تغییر حالت دهد و نتیجه نامطلوبی از تزریق بدست آید. بنابراین سعی کنید از ماندن در وان حمام، پاک کردن صورت با آب بسیار داغ و یا استفاده از حمام بخار پرهیز کنید
سعی کنید به مدت 2 هفته بعد از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. نیم ساعت پس از این کار باید به مدت 10 تا 15 دقیقه یک بار اجازه دهید عضلات صورت استراحت کنند. استفاده از آب انبه تاثیر زیادی بر کاهش کبودی و ورم دارد. ماده ای که برای تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد بین 3 تا 5 روز به فرصت احتیاج دارد تا بهترین نتیجه را نشان دهد. بیشترین نتیجه تزریق بوتاکس تقریبا بعد از 14 روز از تزریق قابل مشاهده است.
عوارض در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس با مشکلاتی نظیر اختلال در بینایی، ایجاد حساسیت و واکنش های آلرژیک مانند تورم شدید و یا تنگی نفس، ضعف عضلانی و یا اختلال در بینایی و صحبت کردن مواجه شدید حتما در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خود مراجعه کنید. از آنجایی که ماده بوتاکس باعث تضعیف و فلج عضلات می شود در اثر حرکت کردن به سایر نواحی می تواند منجر به بی حسی آن قسمت ها شود. البته این عوامل جزء عوارض احتمالی و بسیار نادر بوتاکس هستند که در صورت انجام شدن در کلینیک تزریق بوتاکس معتبر دیگر نگران این عوارض نخواهید بود.

ارسال دیدگاه